-29%
, ,

Gemaş Filtrone Üstten Vanalı Havuz Filtresi


Yüzme havuzu filtresinin görevi, bakteri üremesini azaltmak ve suyunuzu temiz tutmak için sudaki kiri ve diğer maddeleri uzaklaştırmaktır.

9.955,66 7.060,75

Gemaş Filtrone Üstten Vanalı Havuz Kum Filtresi

Yüzme havuzu filtresinin görevi, bakteri üremesini azaltmak ve suyunuzu temiz tutmak için sudaki kiri ve diğer maddeleri uzaklaştırmaktır.
Gemaş marka filtrone havuz kum filtresi, rotasyon tekniği ile plastikten üretilmiş olup, 50 mm / 63 mm (filtre çapına göre) çok yollu vanası, bağlantı parçaları, manometre ve purjörü ile komple set halindedir.
Ev tipi havuzlar, çocuk havuzları ve süs havuzları için idealdir.
Test basıncı: 3,5 kg/cm²
Maksimum çalışma basıncı: 2 kg/cm²
5 yıl gövde garantilidir.
Filtrasyon Hızı: 12 m3/h – 32 m3/h

Havuz filtresi kumu ne zaman değiştirilmelidir?
Havuz filtresi kumunda herhangi bir taşlaşma olmaması durumunda, kuvars havuz filtre kumlarının genellikle 5 yılda bir değiştirilmesi tavsiye edilmektedir.
Havuz filtresi bakımları her yıl yapılmalıdır.
Havuz filtresi, her ters yıkama yapıldığında atık hattına bir miktar kum atmaktadır. Her sezon başı havuz filtresi bakımı yapılırken, eksik olan kumların tamamlanması gerekmektedir. Eğer filtre kumunda taşlaşma var ise kumların yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.
Filtrenizin üzerinde bulunan bilgilendirme etiketinde kaç kilogram kum kulllanmanız gerektiği bilgisi genel olarak bulunmaktadır. Ayrıca filtrenizin çapını hesaplihavuz.com müşteri temsilcisine iletmeniz durumunda ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Altı Yollu Vana Konumlarının Görevleri
1-Filtreleme: Vana filtreleme konumundayken havuz suyu filtreye üstten girer ve süzülerek havuza geri gönderilir.
2-Boşaltma: Vana boşaltma konumundayken Havuz suyu filtreye girmeden önce dışarı atılır. Havuz içinde oluşan kirliliklerin filtreye zarar vermesini ve verimini düşürmesini önlemek için gelen su direk rögara verilir.
3-Kapalı: Vana kapalı durumdayken su hiçbir yere gitmez. Havuz kapatılırken kullanılan bu konumda pompalar çalıştırılmamalıdır.
4-Ters Yıkama: Vana ters yıkama pozisyonundayken havuz suyu filtreye alttan girer ve kirlenen filtrenin yıkanması için kullanılan konum kumun temizlenmesinde kullanılır ve çıkan su rögara verilir.
Sirkülasyon: Vananın sirkülasyon konumu filtre bakımdayken ya da kullanımda değilken tercih edilir. Havuz suyu filtreden geçirilmeden tekrar havuza verilir.
6-Durulama: Kum filtre ters yıkama ile temizlendikten sonra hala kirlilik taşıyorsa Vana durulama konumuna getirilerek kalan kirlilikler uzaklaştırılır. Gelen su doğrudan rögara verilir.

Stok kodu: 21823 Kategoriler: , ,

0 İncelemelere göre;

0.0 genel
0
0
0
0
0

Yalnızca bu ürünü satın alan oturum açmış müşteriler inceleme bırakabilir.

Henüz yorum yok.

ALIŞVERİŞ SEPETİNİZ

close
WhatsApp İletişim
Yardım ister misiniz?
Hesaplı Havuz
Şimdi sipariş verin -29% indirim kazanın!

Gemaş Filtrone Üstten Vanalı Havuz Filtresi ürününü yalnızca ₺7.060,75 karşılığında sipariş verebilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz varsa, bize sorun!