Yüzme Havuzu Yaptırmak ve Korumak Yorum Yaz

Yüzme Havuzu Yaptırmak ve Korumak

Yazlarınızı geçirmenin destansı bir yolunu mu arıyorsunuz? Her gün en iyi konaklama deneyimini yaratmak için evinize bir yüzme havuzu yaptırmayı düşünün. Hiçbir şey evde, çocukların havuzda oyun oynaması ya da canlandırıcı bir ortamda tüm vücut kardiyo egzersizi için yüzerken eşinizin havuz başında bir soda yudumlamasından daha iyi bir manzara olamaz.

Yazlarınızı geçirmenin destansı bir yolunu mu arıyorsunuz? Her gün en iyi konaklama deneyimini yaratmak için evinize bir yüzme havuzu yaptırmayı düşünün. Hiçbir şey evde, çocukların havuzda oyun oynaması ya da canlandırıcı bir ortamda tüm vücut kardiyo egzersizi için yüzerken eşinizin havuz başında bir soda yudumlamasından daha iyi bir manzara olamaz. Çocuklarınızın arkadaşları için aile buluşmaları veya partiler düzenlemenin mükemmel bir yoludur ve bir arka bahçe havuzu planlamanıza, inşa etmenize ve sürdürmenize yardımcı olacak bazı önerilerimiz var.

Çocuklar için eğlence veya yetişkinler için dinlendirici bir vaha sağlamanın yanı sıra, bir yüzme havuzu inşa etmek evinizin piyasa değerini büyük ölçüde artırabilir. Ev arayanların sorduğu “Havuzu var mı?” sorusu, emlakçılar, özellikle sıcak iklimlerde, potansiyel ev alıcılarından gelen yaygın bir sorudur.

Havuz Öncesi Hususlar

Hayatınıza (ve bahçenize) bir havuz eklemek heyecan verici bir deneyimdir. Havuz planları yapmaya başlamadan önce, bahçenize iyice bakın. Bir havuz arka bahçe ortamınızı geliştirecek mi? Bahçeniz yeterince büyük mü ve bir müteahhidin kiri kazması (ve onu uzaklaştırması) ve havuzunuzu inşa etmesi için arka bahçenize yeterli erişim var mı? Kaldırılması gerekecek şekilde ağaçlar veya güverte var mı? Mevcut tesis irtifaklarınız var mı ve bu konumun altından kablolar veya borular mı geçiyor? İstinat duvarları inşa etmeniz gerekecek mi?

Havuz yaptırmak için Hesaplı Havuz’a gelmeden önce ve bir havuz sahibi olmadan önce araştırmanız gereken hususlardan bazıları aşağıda verilmiştir.

Havuzunuzu Planlamaya Başlayın

Hayalden planlama aşamasına geçerken, havuzunuzu oluşturmak ve sürdürmek için ne kadar yatırım yapmanız gerekeceği dahil olmak üzere bazı şeyleri hesaba katmanız gerekecektir. Planlama sürecinde, ne tür bir havuz istediğinize karar vermek, gerekirse finansman sağlamak, izinler almak ve konumu hazırlamak gibi yapacak çok şey vardır. Bu konuları önceden bilmeniz hangi havuz yapım firmasının doğru firma olduğuna da karar vermenize yarayacaktır. Havuz yapım firmasına soracağınız soruları bilirseniz size doğru bir iş teslim edip edemeyecekleri konusunda da daha işin başında fikrinizin olmasını sağlayacaktır.

Bir Havuz için Bütçe Oluşturma

Farklı havuz türleri vardır: yer üstü havuzları ve yer altı havuzları. Havuzunuzun gerçek maliyeti bölgenize ve boyut, malzeme ve özellikler gibi diğer faktörlere bağlı olacaktır. Ortalama yer üstü havuz daha ekonomiktir ve fiyat aynı zamanda nerede yaşadığınıza, hangi malzemeleri kullandığınıza, boyuta ve havuzun etrafındaki isteğe bağlı güverte gibi diğer özelliklere de bağlıdır. Fakat yer üstü havuzları yer altı havuzları gibi dayanıklı olmayacaktır. Görsel estetikleri ise yer altı havuzları ile asla yarışamaz. Genellikle ev almak isteyenlerin “havuz” soruları yer altı havuzları ile ilgilidir.

Ekstra Maliyet Faktörü

Bütçe oluştururken elektrik işleri, sıhhi tesisat, peyzaj, çit ve teras iyileştirmeleri için fazladan para ayırdığınızdan emin olun. Oluşturulduktan sonra, havuz pompanız, ışıklar ve diğer parçaların yanı sıra kimyasallar ve profesyonel temizlik için onarımlar için harcamak üzere fazladan para ayırın.

Ayrıca havuzunuzun etrafına bir çit dikmeniz gerekebilir. Birçok şehir ve ilçe, güvenlik nedeniyle bir çite ihtiyaç duyar.

Bir havuz inşa etmeden önce, havuz bakımı için aylık ücretlere ve pompayı ve diğer havuz bileşenlerini çalıştırmak için ekstra elektriğe sahip olacağınızı unutmayın. Havuzunuzu yıl boyunca kullanmıyorsanız, havuzunuzun temizlik, hazırlık ve kış için güvenli bir şekilde örtme maliyetlerini hesaba katmayı unutmayın. Bu maliyetler, inşa ettiğiniz havuzun türüne ve büyüklüğüne ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak değişecektir.

Ayrıca, havuzunuzu mevcut ev sigortası poliçenize ekleme maliyetini de bütçelemek isteyeceksiniz. Ayrıca, havuzunuzu kullanırken birinin yaralanması ihtimaline karşı acentenizden sorumluluk sigortası hakkında bilgi isteyin.

Yeni Havuzunuzu Nereye Yerleştireceksiniz?

Yeni havuzunuzu yaptırırken her şeyden önce önemli 3 özelliği vardır. Konumu, konumu ve konumu. Bazı insanlar havuzunu arka kapıdan uzak tercih ederken, diğerleri havuzunu biraz daha avluya yakın yerleştirir. Halen bahçenizde ne olduğunu düşünürken önemli olan evinize değer katacak ve bakım maliyetlerini en aza indirecek bir yerde olduğunu garanti etmektir. Elbette bu kriterler içinde havuzun eviniz ve çevrenizle güzel bir uyum içinde olmasını isteyeceksiniz.

Ancak, bir ev sahibi olsanız dahi yerel yönetiminizin havuzlar için mülkiyet esaslarına ve herhangi bir kısıtlaması varsa bunlara uymak zorunda olduğunuzu unutmayın.

Havuzunuzu Oluşturmak

Artık bir havuzun geleceğinizde olduğuna karar verdiğinize göre, havuzunuzun tasarımı, inşası ve kurulumuyla ilgili olarak seçtiğiniz profesyonellere güvenmenin zamanı geldi.

Profesyoneller, havuzunuz için en iyi boyut, şekil ve malzemeye karar vermenize yardımcı olacaktır.

Havuz Yapımı Ne Kadar Sürer?

Yüzme havuzları elbette bir hafta sonu inşa edilmez. Her tür değişken, köpüklü sulara o ilk lezzetli dalmadan önce ne kadar bekleyeceğinizi etkiler.

Havuz Dekoru

Havuzunuzu tasarlarken, özel, rahatlatıcı bir dokunuş için biraz renk ve dekoratif fayans ekleyin. Sualtı aydınlatması, sonsuzluk kenarı, bankta oturma yeri veya bronzlaşma çıkıntısı gibi diğer özel seçenekleri göz önünde bulundurarak yıllarca kişiselleştirilmiş keyif yaşayın. Daha uzun bir havuz gerektiren turlarda yüzmeyi mi planlıyorsunuz veya hafta sonunu bir su şamandırasında elinizde bir içecekle dinlenmeyi mi tercih ediyorsunuz? Bakımı kolay kaldırım taşları, beton veya zemin kaplaması bulunan gölgeli bir dinlenme alanı düşünün.

Havuzunuz inşaat halindeyken, havuzunuzun etrafındaki oturma alanlarını, peyzajı ve dış mekan aydınlatmasını seçin. Şimdi onu hayalinizdeki vahaya dönüştürme şansınız var. Havuzunuzu komşularınızın görüşlerinden korumak için bir tür mahremiyet çiti veya gölgelik malzemesi yerleştirmeyi de düşünebilirsiniz.

Yüzme Havuzunuzun Bakımı

Havuzunuz çalışır hale geldikten sonra düzenli olarak bakımını yapmanız gerekir. Havuzunuzun bölümlerini ve bunların nasıl çalıştığını öğrenin. Bu, bir şey çalışmayı durdurursa sorun gidermenize yardımcı olacaktır.

Havuzunuz basit olabilir veya gelişmiş ısıtma ve ışıklar veya su altı hoparlörleri gibi tüm zil ve ıslıklara sahip olabilir. Havuzunuz otomatik bir havuz örtüsüne sahip olabilir veya çocukların hafta sonlarını içinde geçirdikleri yer üstü bir havuz olabilir. Her iki durumda da, tüm havuzlar (tabii ki) su, filtre sistemi, iç duvarlar veya astar gibi temel bileşenleri paylaşır. Havuz pompası, süzgeçler ve suyu sirküle etmek için birlikte çalışır.

Havuzunuzun duvarlarını, tabanını ve / veya kaplamasını temiz tutun. Bu yüzeyler her zaman havuz suyu ile temas halindedir ve uygun şekilde bakılmazsa döküntü, yosun ve küf toplayabilir.

Havuzunuzu pırıl pırıl temiz tutmak için ağ kepçe, havuz fırçası ve havuz süpürgesi gibi malzemeler satın almak isteyeceksiniz. Bunları, böceklerin, yaprakların ve diğer şeylerin havuzunuzu çirkin hale getirmesini önlemek için kullanın. Şampuanlar, güneş kremi ve parfüm kalıntıları da havuzunuz için temizlik sorunları yaratabilir.

Haftada en az bir kez havuzunuzda kepçe kullanın, fırçalayın ve vakumlayın. Bazı havuz sahipleri, otomatik havuz temizleyicilerin büyük bir zaman tasarrufu sağladığını düşünüyor. Temizleyici, havuzunuzda istediğiniz zaman devriye gezer, yanları ve altını fırçalar, böylece gerek kalmaz.

Havuz pompası suyunuzun sirkülasyonunu sağlar, böylece havuzunuz kirlenmez ve bulanıklaşmaz. Filtrenizi önerilere göre haftada 7 gün, günde en az 10 ila 12 saat veya daha fazla çalıştırmayı deneyin. Ayrıca, filtrenizi düzenli olarak ters yıkamak ve suyun akışını tersine çevirmek isteyeceksiniz, böylece kirli su ve kirletici maddeler havuzunuzdan dışarı çıkacaktır.

Havuz Kimyasalları

Yüzme Üniversitesi başlangıç ​​kılavuzuna göre, havuz suyunuzu temiz ve dengeli tutmak, güvenli bir yaz eğlencesi için çok önemlidir. Yakınınızda bir su test kiti bulundurun, böylece havuz kimyanızın dengesiz olup olmadığını ve suyu pırıl pırıl, güvenli seviyelere getirmek için ne yapmanız gerektiğini hemen söyleyebilirsiniz.

Havuzunuzun pH seviyesi önemlidir. Daha düşük pH seviyeleri asidik, yüksek seviyeler ise temeldir. 7,4 ile 7,6 arasında bir pH hedeflemelisiniz. Havuzunuzda büyük artışlar olmaması için pH tamponu olan alkaliniteyi de kontrol etmeniz gerekecektir. Başlangıç ​​kılavuzu, bunu milyonda 100 ila 150 parça arasında tutmaya çalışın.

Klor veya brom dezenfektanınızın seviyesine de dikkat edin. Yağmur fırtınalarından veya yoğun havuz kullanımından sonra ara sıra gece meydana gelen kimyasal “şok” da dahil olmak üzere kimyasallar eklemeniz gerekebilir. Talimatları ve güvenlik önlemlerini takip etmek, havuzda kimyasal bakımın başarılı olmasını sağlar.

Bakım Programı

Bir havuz bakım programı oluşturun ve buna bağlı kalın. Kimyasalları ne kadar sık ​​sık sıyırır, temizler, ters yıkar ve kontrol ederseniz, rutinde o kadar rahat olursunuz. Görevlerin tarihlerini içeren bir liste hazırlayın ve buzdolabı gibi kolayca görülebilecek bir yere koyun. Aileyi de görevlere dahil edebilirsiniz.

Bazı ev sahipleri havuz zamanlarını dinlenerek geçirmeyi tercih ederler, bu nedenle havuz kimyasallarını ve temizlik programını korumak için bir havuz şirketine ödeme yaparlar.

Yüzme Havuzunuzun Keyfini Çıkarmak

Bir havuza sahip olmanın ve sürdürmenin ödülü, istediğiniz zaman keyfini çıkarabilmektir ve her türlü buluşma için mükemmel bir ev sahipliği yapmaktadır. Aileniz bu havuza yıllarca değer verecek ve akraba ve arkadaşların ziyaret etmesi için büyük bir teşvik. Bir havuz, aynı zamanda mükemmel bir düşük etkili egzersiz yöntemidir, eklemleri ve kasları rahatlatan ve daha az yaralanma riski sağlayan harika bir kardiyovasküler egzersiz sağlar.

Saatlerce eğlence için bir havuz basketbol çemberi veya ağ kurabilirsiniz. Çocuklarınız da bir yetişkinin dikkatli gözetiminde kendi havuz oyunlarını icat edecekler.

Önce Güvenlik

Bir havuz yıllarca keyif verirken, aynı zamanda yüzücülerin güvende olduğundan emin olma sorumluluğunu da beraberinde getirir. Havuzunuzun tüm çit ve havuz tabela gereksinimlerini karşıladığından emin olun ve yakınlarda bir ilk yardım çantası bulundurun. Ve şimdi ilkyardım sertifikası almanın tam zamanı. Bu eğitim hayati anlarda sevdiklerinizin canını kurtarmak için elinizdeki en gerekli şey olacaktır.

Çocuklar havuzdayken nasıl yüzüleceğini bilen bir yetişkine sahip olun ve havuzunuz kullanılmadığında etrafında kilitli, alarmlı bir çit bulundurun. Daha küçük çocukların ebeveynleri genellikle havuza açılan kapılara alarm kurarken kendilerini daha güvende hissederler.

Eğlenceyi Getirin

Bir yüzme havuzu inşa etmenin ve bakımını yapmanın bedeli maliyetli olsa da, çoğu ev sahibi, arka kapılarının hemen dışında, güneşin altında sonsuz kahkaha ve eğlence günlerinin olmasının her kuruşa değer olduğunu keşfeder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALIŞVERİŞ SEPETİNİZ

close
WhatsApp İletişim
Yardım ister misiniz?
Hesaplı Havuz
Merhaba,

Yüzme Havuzu Yaptırmak ve Korumak - Hesaplı Havuz ile bilgi almak ister misiniz?

Bağlantı: https://www.hesaplihavuz.com/yuzme-havuzu-yaptirmak-ve-korumak